Ahoj, jmenuji se Karel a naučím tě, jak ovládat mě a můj svět a jak mě programovat.

Pokud chceš číst návod dál nebo se vrátit zpět, táhni prstem nahoru nebo dolů. Dotkni se mimo toto okno a zavřeš ho, zmáčkni a znovu ho otevřeš.

Dotkni se políčka ve stejném řádku nebo sloupci jako to, na kterém stojím a já se tam přesunu. Táhni prstem v některém směru a já se tam otočím nebo udělám tím směrem krok. Nezapomeň, že pokud jsou na políčku na kterém stojím nebo na které se mám přesunout cihličky, tak nemohu vystoupit nebo sestoupit o více než jednu úroveň.

Dotkni se nebo tlačítka s jinou barvou a já položím cihličku (v programovacím jazyce "brick") na políčko, kde právě stojím. Tlačítko lze použít pouze pokud je na políčku méně než 9 cihliček. Můžeš si vybrat šedou, červenou, zelenou, modrou nebo průsvitnou barvu. Dotkni se a já zvednu cihličku z políčka na kterém stojím.
Pokud chceš, abych označil políčko na kterém stojím (žlutá značka, v programovacím jazyce "beeper") dotkni se nebo a odznačím ho.
Dotkni se 2x a vymažeš všechny cihličky a značky.

Tlačítkem odemkneš program, aby si ho mohl měnit, tlačítkem ho znovu uzamkneš. Pokud chceš přidat proceduru, dotkni se na . Nezapomeň ji přejmenovat tak, aby její název vystihoval, co mě dělat.
Tlačítky nebo přidáš nebo vymažeš příkaz. Pořadí příkazů změníš tak, že jejich přetáhneš prstem nahoru nebo dolů. Dotykem na se vrátíš do seznamu procedur.

Tlačítkem spustíš nahrávání všeho co udělám do těla procedury a tlačítkem nahrávání ukončíš. Tlačítkem proceduru spustíš a tlačítkem ji zastavíš.

Tlačítkem pošleš programy a obrázek mého světa svým kamarádem elektronickou poštou.

verze návodu 2.0.7